Až vámi příště bude cloumat zlost, chopte se kladiva, hřebíků a nějakého toho prkýnka a vybijte si vztek pro změnu trochu kreativně. Než budete uvedeni do stavu nepříčetnosti, namalujte si na papír obrázek, který budete po rozčilení tlouct a vybarvovat. Může se jednat o cokoli: zvířátko, věc, jež je vám blízká, něco abstraktního, klidně si můžete načrtnout i nějaký nápis nebo jen písmeno.

Jakmile pocítíte, že vás přemáhá zuřivost, položte nákres na kus překližky a čáry osázejte hřebíky. Aby bylo konečné dílo skutečně dokonalé, měly by být všechny hlavičky hřebíků v jedné rovině. To se snadno řekne, ale o něco hůře realizuje, nakonec by vás to mohlo ještě víc rozlítit, takže zvažte, zda by vám nestačilo přemíru energie usměrnit zapichováním špendlíků podél čar nákresu. Špendlíky (ať už obyčejné či s barevnou hlavičkou) se budou lépe aplikovat na destičku z polystyrenu, korku nebo na pevnou lepenku. Aby podklad vypadal lépe, můžete si ho před instalováním špendlíků nabarvit či polepit. Ve chvíli, kdy budete s hřebíky, případně špendlíky, hotovi, papír s původním náčrtkem celý vyškubněte.

Teď budete potřebovat nitě. Stačit mohou nitě jedné barvy, přejete-li si obrázek hrající barvami nebo v ombré úpravě, nachystejte si více barviček. A můžete se pustit do vybarvování: konec nitě přivažte k jednomu hřebíku/špendlíku a pak už jen niť proplétejte mezi ostatními hřebíky/špendlíky. Nabízí se řada způsobů, jak k motání nitě přistoupit, od přísně systematizovaného proplétání, kdy je niť vedena například vždy od jednoho hřebíku/špendlíku ke všem ostatním – to je vhodné u jednoduchých geometrických obrazců, které lze tímto způsobem neuvěřitelně ozvláštnit; po v zásadě spontánní proplétání, to se hodí na vybarvování obrázků, které už jsou samy o sobě pěkné. Nití můžete obrázek "vybarvovat", vzor naopak obplést nebo zkombinovat obě varianty v jednom výtvoru.

Nechte se inspirovat!