Robotický vysavač není jen dalším spotřebičem, který vám zabere místo u vás doma. Je to moderní a praktický pomocník do domácnosti, který bude uklízet za vás, a to třeba každý den. A díky tomu vám ušetří spoustu času, který můžete věnovat rodině. V tomto článku jsme vybrali 5 konkrétních značek. Je jen na vás, který robotický vysavač si vyberete. 

1. místo

Sencor SRV 9150WH robotický vysavač 2v1

Nejedná se o klasický robotický vysavač. Tento je 2v1, protože nabízí funkce vysávání i mopu. Díky tomu se hodí pro úklid do domácnosti, kde máte koberce i plovoucí podlahy. Nemusíte pořizovat dva typy vysavačů, ale tento vše hravě zastane, protože vám vysaje, co budete chtít. Výrobce slibuje i delší výdrž, až 120 minut na jedno nabití. Také má spoustu moderních funkcí, jako je laserová navigace pro orientaci v prostoru, funkce pro plánování úklidu nebo inteligentní senzory proti nárazu a další. Samozřejmostí je mobilní aplikace pro snadné ovládání. Kromě svých funkcí vás možná zaujme i elegantním bílým provedením se zlatými prvky.

Porovnat ceny
2. místo

Lauben Robotický vysavač Robot Vacuum 15BB 2v1

Jestli je pro vás výše zmíněný model cenově nepřijatelný, v nabídce je i tento levnější model od jiné značky. I takový vám nabízí možnosti vysávání i vytírání v jednom zařízení. 

Součástí jsou různé funkce, jako jsou senzory proti nárazu i pádu, automatické nabíjení či možnosti plánování úklidu. Podle výrobce je tento robotický vysavač specialistou na zvířecí chlupy a alergeny. Ale to už musíte posoudit vy sami. Jestli hledáte praktického pomocníka v klasické černé barvě, tady nešlápnete vedle. 

Porovnat ceny
3. místo

ProfiCare PC-BSR 3042 robotický vysavač

Pokud hledáte zařízení, u kterého vám jde čistě o vysávání, zaměřte se na tento robotický vysavač. Oproti výše zmíněným vysavačům určitě oceníte nižší cenu i hlučnost. Jeho předností jsou pogumovaná kolečka, která jsou ideální pro citlivé povrchy a podlahy. Výhodou jsou dva boční kartáče, které jsou ideální pro úklid těžko dostupných úhlů a rohů v domácnosti nebo i senzory pro detekci schodů. 

Součástí je dálkové ovládání, což vám umožní, že můžete odpočívat na gauči a ovládat ho na dálku.

Porovnat ceny
4. místo

Concept VR3210 robotický vysavač 3v1 Laser UVC

Tento model patří sice k těm dražším, ale také k těm, které zastanou spoustu funkcí, aniž byste potřebovali další zařízení. Předností tohoto robotického vysavače je, že jde o zařízení 3v1. Nabízí nejen možnosti vysávání a mop, ale i moderní UVC laserovou navigaci, ze které budete určitě nadšení. Díky ní si sám naskenuje prostory a vytvoří mapu vaší domácnosti pro ideální plánování úklidu. 

Kromě toho nabízí extra dlouhou výdrž až 250 minut, a to na jedno nabití. Jeho předností je i to, že se na každé části podlahy pohybuje opakovaně, čímž odstraní i zaschlé skvrny.

Porovnat ceny
5. místo

Concept VR3105 robotický vysavač PERFECT CLEAN laser

I tento robotický vysavač určitě stojí za zmínku. Nejen, že nabízí elegantní designové provedení, ale především spoustu užitečných funkcí. Tento model se díky laserové technologii bezchybně orientuje v prostoru, a navíc má velká kola, která mu umožňují překonat i některé náročnější překážky až do výšky 1,8 cm. Zajímavostí je i to, že do něj můžete vložit aroma tabletu, která během úklidu provoní místnosti, ale také eliminuje nepříjemné pachy. Samozřejmostí je i možnost ovládání skrze mobilní aplikaci a třeba tichý režim pro váš maximální odpočinek během jeho úklidu. 

Porovnat ceny

Inspirujte se a přečtěte si i náš další článek TOP 5 vysavačů na okna.