Díky chytrým telefonům můžeme během pár vteřin zachytit krásné vzpomínky každý den. Nenechávejte si hezké fotografie jen pro sebe a vytvořte si z vybraných fotografií koláž, kterou si spolu s vámi užije i vaše rodina a přátele klidně po celé roky. 

Přinášíme vám několik nápadů a inspirací, jak takové koláže mohou vypadat a kam je v interiéru nejlépe umístit. Fotografie a obrázky si můžete buď sami vytisknout nebo si je vytvořte a objednejte online. Profesionálně vytištěné koláže stačí už jen zarámovat a pověsit.

Symetrická galerie v mřížce

Jednoduchá a elegantní galerie společných zážitků kombinuje fotografie jednoho rozměru. Koláž můžete navrhnout na výšku nebo šířku, dle preferovaného umístění. Tuto univerzální koláž můžete umístit do společné chodby nebo nad schodiště mezi patry domu.

Koláž k narozeninám ve tvaru číslic

Připravte koláž k padesátiletému výročí narozenin svému rodiči a připomeňte mu veselé okamžiky nejen z rodinných setkání. Nahrajte snímky do online šablony v požadované číslici a uspořádejte jejich pořadí. Ať už darujete koláž jako dárek, nebo ji využijete na ozdobu oslavy, určitě potěší nejen oslavence.

Fotografie od srdce

Koláž ve tvaru srdce je krásným dárkem především partnerovi, například k výročí. Seskupte fotografie do požadovaného tvaru. Do prázdného pole můžete připsat vzkaz, báseň nebo jednu z vašich prvních zamilovaných SMS zpráv. Aby vzácné snímky dlouho vydržely, nezapomeňte vzniklou koláž zarámovat. Fotokoláž ve tvaru srdce se bude vyjímat především v ložnici.

Koláž na magnetické tabuli

Přemýšlíte, čím dotvoříte osobitý vzhled vaší kuchyně nebo jídelního koutu? Vyzkoušejte magnetickou tabuli. Speciální nátěr na zeď nebo nalepovací folii umístěte do viditelné části místnosti a z jednotlivých vytištěných fotografií vytvořte koláž. 

Jednotlivě zarámované fotografie spojte v jeden celek

Máte několik samostatně zarámovaných fotografií a na polici vám už dochází místo? Pak jednotlivé fotografie v těsné blízkosti pověste na zeď a utvořte jeden velký obraz. Tato koláž je vhodná zejména do obývacích pokojů, například nad pohovku.

Koláž na provázku

Především do dětských pokojů jsou vhodné koláže z vytištěných fotografií, které jsou jednotlivě dřevěnými kolíčky připevněny buď horizontálně, nebo vertikálně k provázku.