Hledáte alternativu ke klasickým magnetickým tabulím? Pak se inspirujte nápady na praktickou a dekorativní stěnu, kterou si jednoduše sami vytvoříte pomocí nátěru magnetické barvy, nebo nalepením folie. 

Stále oblíbenější trend v interiérovém designu nabízí několik alternativ, jak si beztrestné popisování zdí můžete užít. Jednou variantou jsou tabulové barvy v několika odstínech, na které lze malovat a psát křídou. Další variantou jsou magnetické pokovené folie.

Kde můžete magnetické prvky využít?

Největší radost ze speciálního nátěru mají děti. Jejich pokoje tak oživte výmalbou na část stěny, například v blízkosti psacího stolu. Nadepsané vzorečky nebo vyjmenovaná slova jim pomohou s jejich domácími úkoly. Pokud máte málo místa, využijte nalepovací folii a umístěte ji na dveře pokoje.

Skvělým pomocníkem je barva nebo folie také v kuchyni. Magnetická stěna může být umístěna těsně nad pracovní deskou nebo jako užší postranní pás vedle kuchyňského koutu. Uvidíte, že psaní nákupního seznamu nikdy nebylo větší zábavou. Každý člen domácnosti si tak jednoduše může připsat (nebo namalovat) co zrovna potřebuje i když nejste doma.

Jak fungují magnetické barvy?

Magnetické barvy obsahují malé částečky železa, díky kterým snadno na zeď přichytíte magnety. Tento typ nátěru je kombinovaný s tabulovou barvou, která vám zase umožní psát na povrch křídou. Aplikace nátěru se nijak neliší od použití běžné barvy na stěnu a na výběr máte pestrou škálu odstínů.

Nalepovací a popisovatelná fólie

Samolepicí magnetická fólie přináší celou řadu možností svého využití. Bezrámečková verze popisovací tabule je snadno stíratelná a nalepení trvá jen několik vteřin. Umístit ji můžete v zakoupeném čtvercovém či obdélníkovém rozměru, nebo pomocí nůžek vystřihnete nejrůznější obrázky, které přilepte na zeď, dveře, nebo je použijte jako originální magnety na lednici. Pokud si časem umístění rozmyslíte, nevadí. Folii lze opětovně sejmout a znovu nalepit.