Černá a bílá – dvě barvy, jež nikdy nevyjdou z módy, jsou od pradávna prezentovány jako symbol duality světa, světla a tmy, začátku a konce. I přesto, že společně tvoří ten největší kontrast, jen málokdo této kombinaci odolá.

Bílá je symbolem pořádku a čistoty. Prosvětluje interiér, navozuje pocit klidu a pohodlí a opticky oddaluje. Černá je naopak mnohými vnímána jako barva smutku a tmy, kdy všechno odpočívá, ale nese s sebou také punc luxusu a elegance.

Každý z nás si prošel obdobím, kdy byl přitahován k určitému odstínu. K černé a bílé se však většinou vracíme téměř s jistotou. Věděli jste například, že v místě, kde bílá odrazí až 100 % dopadajícího světla, černá pro změnu pohltí více než 60 %?

Povlečení, které má styl

Nejvýraznějším prvkem, který se podílí na celkovém designu ložnice, je bezesporu ložní prádlo. Láká vás černobílé povlečení? Pak si vyberte si takové, jež má jasné vzory a ohraničení. Pokud máte potřebu většího pocitu čistoty, zvolte takový motiv, kde dominuje bílá. Černé povlečení naopak pohltí světlo v místnosti.

Nebojte se protikladů, pokud máte pocit, že se ostré barevné přechody do vašeho interiéru příliš nehodí, zvolte si jemnější šedé povlečení. Když jde o zařizování interiéru, vždy dejte na své pocity.

Nové technologie zajistí dlouhou životnost

Chcete, aby vám vaše ložní prádlo dlouho vydrželo? Pak si kupte takové, k jehož výrobě byly použity reaktivní barvy. Ty vlákno dokonale probarví až do hloubky, a tím zajistí jeho stálobarevnost a dlouhou životnost. Takové povlečení pak můžete bez obav prát i při vyšších teplotách, aniž by ztrácelo z původní barvy.