Na českém trhu se objevila novinka, která údajně zamává textilním průmyslem – výrobky z bambusového vlákna. Výrobci slibují antibakteriální i termoregulační vlastnosti a dlouhou životnost materiálu. Počet lidí, kteří mají s tímto matriálem zkušenost není závratný, proto jsem se rozhodla otestovat bambusová prostěradla.

Můj první dojem

Pokud se rozhodnete si bambusová prostěradla zakoupit v internetovém obchodě www.rodinnebaleni.cz, dorazí vám za pár dní domů. Určitě je výhodou vidět všechny barvy pohromadě a vybrat si tu, která se vás nejvíce osloví. Prostěradla mi přišla dokonce následující den od objednání. Nejdříve jsem se zalekla, že vypadají stejně jako jejich bavlnění předchůdci, avšak už při prvním doteku se mé pochybnosti rozplynuly jako pára nad hrncem. Povrch bambusových prostěradel je mimořádně hebký, dokonce bych si troufla tvrdit, že v průběhu tropického léta mě příjemně chladil. Na co jsem však byla zvědavá nejvíc, bylo to, jaký vliv bambus bude mít na mou alergii. Zprvu jsem měla pocit, že se nic tak zajímavého neděje. Pilulky jsem si zejména v průběhu léta musela brát pořád, avšak po pár týdnech spánku na těchto prostěradlech by se dalo říct, že jsou mé alergické reakce spíše sporadické. 

Snadná údržba

Díky stabilnímu materiálu se vám může zdát, že jsou prostěradla po praní menší. Látka po kontaktu s vodou výrazně ztěžkne, ale schne celkem dobře. Jelikož žehlení není moje oblíbená činnost, myslím, že už nebylo ani nutné (a to jsem zvolila variantu jersey). Celkově bych tedy bambus vřele doporučila, neboť ve srovnání s bavlnou, je opravu příjemnější a jemnější. A noci jsou klidnější. Zejména pro nás alergiky.